رمضان2
رمضان1
rabi1

مادرونه

274 مرتبه خوانده شده
اگر زنی آسیب پذیر نباشد وهمچنان احترام خود را حفظ کند مرد به او وابسته میشود
بدون نظر
271 مرتبه خوانده شده
مستحب است انسان، در صورتی که از دختر داشتن محروم است، دست نیاز به جانب حق بردارد و برای دختردار شدن با حال اخلاص به درگاه حق دعا کند و بنالد.
ابراهیم خلیل آن پیامبر بزرگ با داشتن فرزندی چون اسماعیل و اسحاق به درگاه حق جهت دختردار شدن نالید. امام صادق(ع) دعای او را بدین صورت نقل می‌‏کند: اِنَّ اِبْراهیمَ سَأَلَ رَبَّهُ اَنْ یَرْزُقَهُ اِبْنَةً تَبْکیهِ وَ تَنْدُبُهُ بَعْدَ مَوْتِهِ.
از حضرت حق درخواست دختر کرد تا حداقل پس از مرگش گریه‏‌کننده و ناله‌‏کننده و خلاصه مجلس گرم‏‌کن و یادآور داشته باشد.
بدون نظر
266 مرتبه خوانده شده
رابطه مادر با فرزند دختر:
1- تقلید وهمانندسازی: وظیفه مادران درقبال دختران بسیارمهم ترازپسران است. مادربا رفتارخود به دخترمی آموزد چگونه باید خانه داری کند. مادروظیفه دارد بعضی ازمسائل خاص دختران را به آنان آموزش دهد. مادری که به دختران خود، به ویژه درزمینه مسائل دینی واخلاقی آموزش می دهد، ازپدید آمدن بخش عظیمی ازمشکلات وهراس ها جلوگیری می کند. مادران باید دختران خود را درک وبه آنها محبت کنند تا آنها احساس کنند پناهگاه محکمی دارند. یکی ازوظایف مهم مادران درتربیت دختران، آموزش نظم، انضباط ومقررات وقواعد خانه داری وشوهرداری است تا دختربتواند براساس آن، زندگی حال وآینده خود را سروسامان دهد. مادران باید درسخن گفتن با دختران، ادب را نگه دارند وازبیان سخنان نیش دار، حرف های رکیک وتحقیرآمیزبه آنان بپرهیزند. آداب معاشرت وبرخوردها، راه ورسم مهمانی ومعاشرت را کودک به همراه مادرمی آموزد. رازداری درمجالس معاشرت، روابط صحیح یا غلط، شوخی های مناسب یا نامناسب، صداقت یا ناراستی ازآن مجالس آموخته می شود. بنابراین، مادران نباید دختران را دربعضی مجالس به همراه خود ببرند ودرمجالسی که به همراه می برند، باید آداب معاشرت را رعایت کنند.

2- جنبه الگویی مادر: تقلید وهمانندی برای دخترضروری است. اوپیش ازآنکه راه وروش خاصی برای زندگی بیابد، به الگویی نیازدارد تا شخصیت خود را نمایش دهد ومادر، مناسب ترین فرد است. نقش مادر، به ویژه درهفت سال اول زندگی بسیارمهم است؛ چون کودک هنوزبه مدرسه نمی رود. مادرباید به گونه ای عمل کند که کودک دید مثبتی نسبت به اوداشته باشد. مادردرالگودهی خود، باید به این نکته توجه کند که دخترش چگونه زندگی می کند، چگونه می اندیشد ودرمراحل گوناگون زندگی ازچه جنبه هایی خوشش می آید وچگونه می توان براوتأثیرگذاشت.
بدون نظر
282 مرتبه خوانده شده
دوران نوجوانی، دورانی پرالتهاب و مهم برای هر فرد است. در این دوران شخصیت اجتماعی فرد شکل می‌گیرد و روابط خارج از چهارچوب خانواده وسعت می‌یابد. یکی از مهم‌ترین این روابط، رابطه با دوستان مختلف است. نوجوان با برقراری این روابط تا حدودی از خانواده فاصله می‌گیرد. بنابراین برای هر پدر و مادری فراگیری‌های راه‌های جدید برای تداوم دوستی‌های گذشته لازم است.● خرید کردنآن‌چه نوجوانان انجام می‌دهند: نوجوانان با گردش و وقت‌گذرانی و تماشای ویترین مغازه‌ها علیرغم عدم توانائی در خرید بسیاری از چیزها، احساس استق...
بدون نظر
306 مرتبه خوانده شده
کافئینکافئین می تواند از جفت رد شده و بر روی قلب و تنفس جنین اثر بگذارد. بعضی تحقیقات نشان داده که نوشیدن بیش از حد مواد کافئین دار(مثل قهوه و نوشابه سیاه) می تواند باعث سقط جنین و تولد نوزاد کم وزن شود. اما برخی دیگر این نظریه را رد کرده اند.به همین دلیل پیشنهاد می شود که در سه ماهه اول بارداری، مقدار مصرف کافئین را کم کنید و در سه ماه دوم و سوم بارداری، بیشتر از 2 لیوان نوشیدنی های کافئین دار مصرف نکنید.چای گیاهیگرچه چای گیاهی آرامش بخش است، اما بهتر است از پزشک خود راجع به مقدار مصرف آن بپرس...
بدون نظر
286 مرتبه خوانده شده
تأثیر استرس بر تولید شیرترشح شیر حتی در شرایط بسیار دشوار نیز ادامه می یابد. استرس به تنهایی باعث کاهش تولید شیر نمی شود ، ولی ممکن است محیط نامناسبی را برای شیردهی ایجاد کند.تأثیر تولید شیر بر استرستغییرات هورمونی در بدن مادر و پاسخ بدن به این تغییرات ، سبب حفظ شادابی مادر می شود.واکنش خروج شیربه نظر می رسد شایع ترین مشکل در مادرانِ تحت تنش، عدم خروج کافی شیر باشد. واکنش خروج شیر مهمترین مسئله برای در دسترس قرار گرفتن شیر برای کودک است، اگرچه تخلیه ی کامل و صحیح پستان و در نتیجه ترشح کافی شیر ...
بدون نظر
245 مرتبه خوانده شده
مادراني که به تازگي صاحب فرزند شده اند با تغيير اساسي در برنامه زندگي خود مواجه مي‌شوند. در اين مطلب توصيه هاي جالبي براي اين مادران ذکر شده است .


شير دادن به کودک همراه با کمبود خواب علاوه بر بي حوصلگي و بدخلقي مادر باعث خشکي و کدر شدن پوست و گاهي مواقع ريزش مو در زنان مي شود.


در اين مطلب چند توصيه به مادران براي اين که با شرايط به وجود آمده چگونه کنار بيايند آمده است، بخوانيد:


بدون نظر
456 مرتبه خوانده شده
خبرگزاری رسا ـ یکی از مسائل مهم در تربیت، توجّه به تفاوت‌های موجود میان دختر و پسر است. این تفاوت‌ها از بدو تولد آغاز می‌شود و به تدریج پا به پای رشد آن‌ها، بر عمق و گستردگی این تفاوت‌ها اضافه شده و در زمان بلوغ به اوج خود می‌رسد. وجود این تفاوت‌ها باعث می‌شود که از هرکدام از آن‌ها نقش ویژه‌ای انتظار رود که با نقش دیگری متفاوت است.
بدون نظر
364 مرتبه خوانده شده
افرادي كه از تيپ عاطفي دوري گزين برخوردارند، براي مقابله با احساس تنهايي دروني خود بيشتر به خودشان متكي مي شوند و به همين دليل غالباً افرادي خونسرد بي تفاوت و بي خيال، جاه طلب، بلند پرواز، خودجوش و بيشتر موفق هستند.
بدون نظر
480 مرتبه خوانده شده
سبک زندگی منتظرانه، پادزهر سبک زندگی غربی، اصلاح الگوی مصرف در آرمان شهر مهدوی، بایسته‌های گفت‌وگو از سبک زندگی موعودباورانه در پرونده سبک زندگی مهدوی جدیدترین شماره نشریه امان بررسی شد.
بدون نظر

مراسم بعدی

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
مراسم احیاء اول ماه مبارک رمضان
سخنران: حجت السلام حسینی مجد
مداح : حاج رسول برنگی
در حسینیه محب الشهداء

ورود

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاین

5 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت مطالب)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...